Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık Nedir?

Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık Nedir?

Aktif gürültü önleme teknolojisi ile bluetooth kulaklıklarınızı taktığınızda dış sesleri duymazsınız. Ortam sesini engelleyen ANC seyir keyfinizin bozulmaması için son teknolojik bir gelişmedir. Artık kablosuz kulaklıklar gürültü engelleme teknolojisi ile bu problemin önüne geçmiş bulunuyor.

Gürültü engelleme özelliği ANC olarak da bilinir. Bu kısaltmanın açılımı ise İngilizce ‘’Active noise control’’

Aktif gürültü önleme özelliğinin bulunuşu çok eskilere gitse de 90’larda havacılık sektörü  ve otomobil sanayinde ilk kullanım alanları olmuştur.

Peki bu aktif gürültü engelleme özelliği nasıl kullanılır ve gürültü önleyici kablosuz bluetooth kulaklık nasıl bulunur?

İçerik:

  • Aktif Gürültü Önleme Nasıl Kullanılır?
  • Transparan Mod Nedir?
  • Transparan Mod ya da Şeffaflık Modu Nasıl Açılır?
  • ANC Özelliği (Aktif Gürültü Önleme) Şarj Süresini Etkiler mi?
  • Hangi Bluetooth Kulaklık Aktif Gürültü Önleme Özelliklerine Sahiptir?


kablosuzkulaklık

Aktif Gürültü Önleme Nasıl Kullanılır?

Soundpeats kulaklıklarınızı kullanırken gürültü engelleme özelliğini aktif etmek tek hareketle mümkündür. Sol kulaklıklığınıza bir buçuk saniye basılı tutarak ‘ANC mod on’ sesini duyduğunuzda aktif gürültü önleme özelliğiniz açılmış olur.

Transparan mod nedir? Transparan mod nasıl aktif edilir? Kısaca bunu anlatalım.

 

Transparan Mod Nedir?

Transparan mod şeffaflık modu olarak da biliniyor. Bu mod sayesinde çevre ile bağlantınızı koparmadan müzik, podcast dinlemenin keyfine varabilirsiniz. Çevrenizde olan biteni kaçırmadan soundpeats kulaklıklarınızı kullanabilirsiniz.  Uyarıların farkında olup çevrenizde olup bitenleri şeffaflık modu ile kaçırmazsınız.

 

Transparan Mod ya da Şeffaflık Modu Nasıl Açılır?

Eğer aktif gürültü önleme özelliği kapatmak isterseniz, yani kulaklık ile hem müzik dinleyebilmek hem de dış sesleri duymak isterseniz, dünyadan kopmamak için transparan mod aktif hale getirebilirsiniz.

Yine aktif gürültü önleme özelliğinde olduğu gibi transparan mod da sol kulaklığınıza yaklaşık bir buçuk saniye dokunmanız şeffaflık modunu açacaktır tekrar dokunmanız da ise modu kapatacaktır. Bu modlar arasında geçişi dokunmatik olarak devam ettirebilir ve rahatlıkla geçiş sağlayabilirsiniz.

ANC Özelliği Şarj Süresini Kısaltır mı?

Gürültü önleme özelliği şarj ömrünü etkilemese de şarj süresini az da olsa azaltabilir o yüzden şarjınızın hemen bitmesini istemiyorsanız bu özelliği pasif hale getirerek kablosuz kulaklık kullanımına devam etmenizi öneririz.

Hangi Bluetooth Kulaklık Aktif Gürültü Önleme Özelliklerine Sahiptir?

Soundpeats’in yeni kablosuz kulaklık özellikleri arasında gürültü önleme ve şeffaflık modu bulunur. Eğer alacağınız kablosuz kulaklık özellikleri gürültü engelleme veya şeffaflık moduna sahip mi diye öğrenmek istiyorsanız ürün özellikleri bölümünden ANC yazıp yazmadığını kontrol edebilirsiniz.

13.1.2023

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.